Jūsu drošība

Jūsu drošība vienmēr ir pirmajā vietā.

Ja jūsu dati nav aizsargāti, tie nav privāti. Tādēļ mēs gādājam, lai Google pakalpojumus, piemēram, Meklēšanu, Maps un YouTube, aizsargātu pasaulē vismodernākā drošības infrastruktūra.

Šifrēšana pārsūtīšanas laikā palīdz saglabāt datu konfidencialitāti

Šifrēšana mūsu pakalpojumiem sniedz augstāku drošības un konfidencialitātes līmeni. Kad sūtāt e-pasta ziņojumus, kopīgojat videoklipus, apmeklējat vietnes vai glabājat fotoattēlus, jūsu izveidotie dati tiek pārsūtīti starp jūsu ierīci, Google pakalpojumiem un mūsu datu centriem. Šo datu aizsardzībai tiek izmantoti vairāki drošības slāņi, tostarp tādas vadošas šifrēšanas tehnoloģijas kā HTTPS un transporta slāņa drošība.

Mūsu mākoņa infrastruktūra nepārtraukti aizsargā jūsu datus

Google uztur vienu no pasaulē drošākajām un uzticamākajām mākoņa infrastruktūrām, kurā ietilpst gan īpaši izstrādāti datu centri, gan zemūdens optiskie kabeļi, kuros dati tiek pārsūtīti no viena kontinenta uz citu. Tā tiek nepārtraukti pārraudzīta, lai pasargātu jūsu datus un ļautu tiem piekļūt, kad tas nepieciešams. Mēs izvietojam datus vairākos datu centros, lai ugunsgrēka vai citas nelaimes gadījumā tos varētu automātiski un bez problēmām pārsūtīt uz stabilām un drošām atrašanās vietām.

Apdraudējumu noteikšana palīdz aizsargāt mūsu pakalpojumus

Mēs nepārtraukti pārraugām savus pakalpojumus un to pamatā esošo infrastruktūru, lai pasargātu tos no apdraudējuma, tostarp mēstulēm, ļaunprātīgas programmatūras, vīrusiem un cita veida kaitīgiem kodiem.

Mēs nesniedzam valsts iestādēm tiešu piekļuvi jūsu datiem

Mēs nekad neļaujam slepeni piekļūt jūsu datiem vai mūsu serveriem, kuros tiek glabāti jūsu dati. Tas nozīmē, ka nevienai valsts iestādei ne ASV, ne citās valstīs nav tiešas piekļuves lietotāju informācijai. Reizēm saņemam tiesību aizsardzības iestāžu pieprasījumus par kāda lietotāja datiem. Mūsu juridiskā komanda izskata šos pieprasījumus un noraida tos, ja tie ir pārāk vispārīgi vai netiek ievērota procesuālā kārtība. Informācija par šiem datu pieprasījumiem tiek publicēta Pārredzamības atskaitē.

Eifeļa torņa fotoattēls pakāpeniski tiek šifrēts

Gmail šifrēšana ļauj saglabāt e-pasta ziņojumu konfidencialitāti

Jau kopš pirmās darbības dienas pakalpojumā Gmail tiek atbalstīti šifrēti savienojumi, kas nevēlamām personām apgrūtina piekļuvi jūsu informācijai. Gmail arī brīdina par iespējamiem drošības riskiem, piemēram, ja saņemat e-pasta ziņojumu, kas netika nosūtīts pa šifrētu savienojumu.

Gmail e-pasta ziņojuma aploksne aktivizē drošības skenera brīdinājuma zīmi

Gmail mēstuļu aizsardzība filtrē aizdomīgus e-pasta ziņojumus

Vairums ļaunprātīgas programmatūras un pikšķerēšanas uzbrukumu sākas ar e-pasta ziņojumu. Gmail drošība aizsargā jūs no mēstulēm, pikšķerēšanas un ļaunprātīgas programmatūras labāk par citiem e-pasta pakalpojumiem. Gmail analizē modeļus no miljardiem ziņojumu, lai noteiktu tādu e-pasta ziņojumu pazīmes, ko lietotāji atzīmējuši kā mēstules, un pēc tam izmanto šīs pazīmes, lai bloķētu aizdomīgus vai bīstamus e-pasta ziņojumus, pirms tie jūs sasniedz. Varat palīdzēt, saņemtajiem aizdomīgajos ziņojumos nospiežot pogu “Ziņot par mēstuli”.

Mašīnmācīšanās un mākslīgais intelekts palīdz Gmail mēstuļu filtriem kļūt vēl precīzākiem. Līdz jūsu iesūtnei nenonāk 99,9% mēstuļu.

Pārlūkprogrammas Chrome drošības atjauninājuma norises josla

Pārlūkprogrammā Chrome tiek automātiski atjaunināti drošības labojumi

Drošības tehnoloģijas nepārtraukti mainās, tādēļ ir nepieciešams attīstīties, lai saglabātu drošību. Tādēļ pārlūkprogrammā Chrome regulāri tiek pārbaudīts, vai jūsu izmantotajā pārlūkprogrammas versijā ir visjaunākie drošības labojumi, aizsardzība pret ļaunprātīgu programmatūru, kaitīgām vietnēm un cita veida aizsardzība. Chrome tiek atjaunināta automātiski, tādēļ jūs aizsargā visjaunākās Chrome drošības tehnoloģijas.

Kaitīga lietotne ielavās ierīcē

Google Play aizsargā tālruni pret iespējami kaitīgām lietotnēm

Viena no ierīces lielākajām drošības ievainojamībām var būt instalētās lietotnes. Mūsu noteikšanas sistēma atzīmē iespējami kaitīgas lietotnes, pirms tās sasniedz Play veikalu. Ja mēs neesam pārliecināti par lietotnes drošumu, to manuāli pārskata Android drošības komandas dalībnieki. Ieviešot noteikšanas sistēmas uzlabojumus, mēs atkārtoti izvērtējam lietotnes, kas jau publicētas pakalpojumā Google Play, un noņemam iespējami kaitīgas lietotnes, lai tās nenokļūtu jūsu ierīcē.

Google bloķē kaitīgas un maldinošas reklāmas

Jūsu darbu tiešsaistē var sabojāt reklāmas, kurās ietverta ļaunprātīga programmatūra, kuras aizsedz jums nepieciešamo saturu, kuras reklamē viltotas preces vai ar kurām citā veidā tiek pārkāptas mūsu reklamēšanas politikas. Mēs šo problēmu uztveram ļoti nopietni. Katru gadu mūsu pārskatītāju komanda un sarežģītā programmatūra bloķē gandrīz miljardu neatbilstošu reklāmu. Mēs arī nodrošinām rīkus, kas ļauj jums ziņot par nepiemērotām reklāmām un kontrolēt parādīto reklāmu veidus. Mēs aktīvi publicējam savus ieskatus un paraugpraksi, lai padarītu interneta vidi drošāku.

Galvenie padomi drošībai tiešsaistē

Aizsargājiet tiešsaistes kontus un personas datus, ievērojot šos īsos padomus.

  • Ierīču aizsardzība

  • Izvairīšanās no pikšķerēšanas mēģinājumiem

  • Droša interneta pārlūkošana

Google drošības vairogs un kontrolsaraksts

Izveidojiet drošas paroles

Efektīvas, drošas paroles izveide ir pats svarīgākais, ko varat darīt tiešsaistes kontu aizsardzībai. Varat izmantot vārdu virkni, ko jūs neaizmirsīsiet, bet ko citiem būs grūti uzminēt. Varat arī izvēlēties garu teikumu un izveidot paroli, izmantojot katra vārda pirmos burtus. Vēl lielākai drošībai izveidojiet vismaz astoņas rakstzīmes garu paroli, jo garākas paroles ir drošākas.

Ja jūs lūdz izveidot atbildes uz drošības jautājumiem, apsveriet iespēju izmantot nepatiesas atbildes, lai tās būtu vēl grūtāk uzminēt.

Nekad neizmantojiet paroli atkārtoti

Katram kontam lietojiet unikālu paroli

Drošības risks pieaug, ja izmantojat vienu paroli, lai pieteiktos vairākos kontos, piemēram, Google kontā, sociālo tīklu profilos un mazumtirdzniecības tīmekļa vietnēs. Tas līdzinās vienas atslēgas izmantošanai mājām, mašīnai un darbavietai — ja kāds iegūst piekļuvi vienai, var tikt apdraudētas visas.

Sekojiet līdzi vairākām parolēm

Varat izmantot paroļu pārvaldnieku, piemēram, pārlūkā Chrome pieejamo sistēmu Google Smart Lock, lai glabātu dažādu tiešsaistes kontu paroles drošā un ērti pārskatāmā vietā. Sistēmā var pat saglabāt atbildes uz drošības jautājumiem un ģenerēt nejauši izvēlētas paroles.

Aizsargājieties pret urķiem, izmantojot divpakāpju verifikāciju

Divpakāpju verifikācija samazina iespēju, ka neautorizētas personas iegūs piekļuvi kontam. Piesakoties kontā, papildus lietotājvārdam un parolei tiek pieprasīts otrs faktors. Piemēram, Google pakalpojumos šis faktors var būt sešciparu kods, kas tiek ģenerēts lietotnē Google autentifikators, vai uzvedne Google lietotnē, kurā tiek aicināts piekrist pieteikšanās mēģinājumam no uzticamas ierīces.

Papildu aizsardzībai pret pikšķerēšanu varat izmantot fizisku drošības atslēgu, kas ir ievietojama datora USB portā vai izveido NFC (tuva darbības lauka sakarus) vai Bluetooth savienojumu ar mobilo ierīci.

Regulāri atjauniniet programmatūru

Lai novērstu drošības ievainojamības riskus, vienmēr izmantojiet programmatūras jaunākās versijas tīmekļa pārlūkprogrammā, operētājsistēmā, spraudņos un dokumentu redaktoros. Kad saņemat paziņojumus par programmatūras atjaunināšanu, paveiciet to pēc iespējas ātrāk.

Regulāri pārbaudiet, vai jūsu ierīcēs darbojas jaunākās pieejamās programmatūras versijas. Daži pakalpojumi, piemēram, pārlūkprogramma Chrome, tiek atjaunināti automātiski.

Izmantojiet ekrāna bloķēšanu

Kad neizmantojat datoru, klēpjdatoru, planšetdatoru vai tālruni, bloķējiet ekrānu, lai citi nevarētu piekļūt ierīcei. Papildu drošībai iestatiet automātisku ierīces bloķēšanu miega režīmā.

Ja nozaudējat tālruni, bloķējiet to

Ja nozaudējat tālruni vai tas tiek nozagts, apmeklējiet sadaļu Mans konts un atlasiet Tālruņa atrašana, lai aizsargātu datus ar dažām vienkāršām darbībām. Gan Android, gan iOS tālruņus var attālināti atrast un bloķēt, lai neviens cits nevarētu lietot jūsu tālruni un piekļūt jūsu personas informācijai.

Pārlūkprogrammā Chrome aizsargātas paroles

Neinstalējiet lietotnes, kas var būt kaitīgas

Vienmēr lejupielādējiet mobilās lietotnes no uzticama avota. Lai efektīvāk aizsargātu Android ierīces, pakalpojumu komplektā Google Play Protect tiek pārbaudītas Google Play veikala lietotnes pirms lejupielādes un regulāri tiek pārbaudīta jūsu ierīce, meklējot kaitīgas lietotnes no citiem avotiem.

Lai aizsargātu datus, veiciet tālāk norādītās darbības.

  • Pārskatiet lietotnes un dzēsiet neizmantotās.
  • Lietotņu veikala iestatījumu sadaļā iespējojiet automātisko atjaunināšanu.
  • Piešķiriet tikai uzticamām lietotnēm piekļuvi sensitīviem datiem, piemēram, atrašanās vietai un fotoattēliem.

Uzmanieties no krāpniecības e-pastā, viltus balvām un dāvanām

Ziņojumi no svešiniekiem vienmēr jāuzņem ar aizdomām, īpaši tad, ja tie vēsta kaut ko neticami labu, piemēram, ka laimējāt konkursā, saņemsiet balvu par aptaujas aizpildīšanu vai varēsiet ātri nopelnīt naudu. Nekādā gadījumā neklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm un neievadiet personas informāciju apšaubāmās veidlapās un aptaujās.

Neuzticieties prasībām pēc personas informācijas

Neatbildiet uz aizdomīgiem e-pasta ziņojumiem un tūlītējiem ziņojumiem un nereaģējiet uz aizdomīgiem uznirstošajiem logiem, kuros tiek pieprasīta personas informācija, piemēram, paroles, bankas konta un kredītkartes numurs vai pat jūsu dzimšanas diena. Pat ja ziņojums ir no uzticamas vietnes, piemēram, jūsu bankas, nekādā gadījumā neklikšķiniet uz saites un nesūtiet atbildes ziņojumu. Ieteicams pāriet uz attiecīgo tīmekļa vietni vai lietotni un pieteikties kontā tieši tur.

Atcerieties, ka likumīgas vietnes un pakalpojumi nesūta ziņojumus, kuros tiktu pieprasīts sūtīt paroles vai finanšu informāciju pa e-pastu.

Uzmanieties no uzdošanās

Ja pazīstama persona nosūta jums dīvainu e-pasta ziņojumu, iespējams, šīs personas konts ir uzlauzts.

Uzmanieties, ja ziņojumu saturs ir šāds.

  • Tiek steidzami lūgta nauda.
  • Persona apgalvo, ka palikusi ārzemēs un nevar atgriezties.
  • Persona apgalvo, ka tālrunis ir nozagts, tāpēc uz to nevar piezvanīt.

Neatbildiet uz ziņojumu un neklikšķiniet uz saitēm, kamēr neesat pārbaudījis, vai e-pasta ziņojums ir īsts.

Pirms lejupielādes uzmanīgi pārbaudiet failus

Dažreiz izsmalcināti pikšķerēšanas uzbrukumi var notikt, izmantojot inficētus dokumentus un pielikumus PDF formātā. Ja saņemat aizdomīgu pielikumu, atveriet to drošajā režīmā, izmantojot pārlūku Chrome vai Google disku, lai samazinātu risku inficēt ierīci. Ja failā atradīs vīrusu, tiks parādīts brīdinājums.

Izmantojiet drošus tīklus

Ievērojiet piesardzību, izmantojot publiskos vai bezmaksas Wi-Fi tīklus, pat ja tie ir aizsargāti ar paroli. Kamēr izmantojat savienojumu ar publisku tīklu, katrs tuvākajā apkārtnē var pārraudzīt jūsu darbības internetā, piemēram, apmeklētās tīmekļa vietnes un vietnēs ievadīto informāciju. Ja jums nav citas iespējas, kā izmantot publisku vai bezmaksas Wi-Fi tīklu, pārlūkā Chrome adreses joslā varat uzzināt, vai vietne ir droša.

Pirms ievadāt sensitīvu informāciju, noskaidrojiet, vai savienojums ir drošs

Pārlūkojot tīmekli, vienmēr veidojiet drošus savienojumus ar apmeklētajām vietnēm, īpaši, ja plānojat ievadīt sensitīvu informāciju, piemēram, paroli vai kredītkartes informāciju. Droši URL sākas ar virkni HTTPS. Pārlūkā Chrome URL laukā tiek rādīta aizslēgtas piekaramās atslēgas ikona zaļā krāsā un uzraksts “Droši”. Ja vietne nav droša, tiek rādīts uzraksts “Nav droši”. Protokols HTTPS aizsargā jūs pārlūkošanas laikā, veidojot drošu savienojumu starp apmeklētajām vietnēm un jūsu pārlūku vai lietotni.